Beküldte topric -
www.pclosmag.com/Images/Covers/Feb2017Cover-600.jpg(külső hivatkozás)
Elgondolkoztató írás jelent meg a PCLinuxOS Magazine februári számában a Google sötét működéséről.
Hogy érint ez minket? Mit lehet tenni?
www.pclosmag.com/index.html(külső hivatkozás)
PCLinuxOS the systemd-free linux.
myphotos.mypclinuxos.com/images/munu/systemdeath.gif(külső hivatkozás)
Hozzászólások
RE: Gúgltalanítsd magad
Beküldte kimarite -
Értékelés:
@#0 Nem tudom, hallottál-e arról, hogy a facebook is ezt tesz .. csak máshogyan. Majdnem minden 'kereskedelmi' oldal sütijei, ... csak máshogyan. Neked egy második realitás kéne. :-)
http://www.youtube.com/watch?v=WPj1wHpFurY(külső hivatkozás)
RE:RE: Gúgltalanítsd magad
Beküldte topric -
Értékelés:
Gúgltalanítsd magad
Beküldte safranyek -
Értékelés:
Ezt nemrég találtam: https://hup.hu/node/151540(külső hivatkozás)
Ez meg a topikban linkelt oldal: https://maganelet.hu(külső hivatkozás)
RE: Gúgltalanítsd magad
Beküldte kimarite -
Értékelés:
Nem tudok mindenre írni, de néhányra igen.
Pár dologhoz oda is írják, hogy veszélyes,
mármint kikapcsolsz egy elég biztonságos Google szolgáltatást -attól függetlenül, hogy az ingyenes vagy nagyrészt ingyenes szolgáltatásaiért reklámokat dob (amik kikapcsolhatóak) és mondhatni a kényelmedért is a felhasználói szokásaidról adatokat gyűjt ..., hogy aztán ezekben a témakörökben kapj találatot és ne csak reklámot- elég komoly adatszűrést és adaforgalom vizsgálatot is végez. A világon talán a legjobb a keresője. A Yahoo tudta volna megfogni (korábban még nagyobb is volt), de elcseszte, most meg már fel is vásárolta, az hiszem az Amazon. Az orosz vagy a kínai keresőóriás tudja csak tartani vele a versenyt, mármint bizonyos szolgáltatásokban (mellesleg Kínában nagyon komoly cenzúra is van, majdnem a Google is kiszorult az országból). Másrészt a Yahoo is hasonlóan gyűjtött adatokat, csak akkor ezt másként nevezték (röviden). Van olyan kereső, mely egyáltalán nem gyűjt adatokat.
Ennek térképezős és webes alkalmazásoknál lehet hátránya, na meg olyan oldalaknál, amelyek igénylik a hely meghatározást valamiért (kell az oldal használatához).
A WebGL-t használó oldalaknál lehet erős hátrány, de majd tesztelem. Egyre több ilyen van. Jobb lenne javítani a biztonsági hibát.
Ma kérdeztek tőlem Android vírusírtást. Egy tabletre állítólag behatoltak. Valami WiFi-s dolog (levelezésben írták).
Szóval a VPN-re néztem rá (két régebbi leírás, többre nem volt idő)
http://androidportal.hu/2013-05-14/internetes-bujocska-avagy-biztonsagos...(külső hivatkozás)
https://pcworld.hu/tippek/igy-maradhatsz-biztonsagban-a-nyilvanos-wi-fi-...(külső hivatkozás)
és a fentiek közül ugyanezt említi a maganelet.hu oldal: Orbot
https://www.torproject.org/docs/android.html.en(külső hivatkozás)
igaz, én nem igazán használok nyílt WiFi-t, de mi van, ha mégis.
A telefonomat is biztonságosabbá kéne tenni, Android. Nem csak a másét. :-)
RE:RE:RE: Gúgltalanítsd magad
Beküldte kimarite -
Értékelés:
https://wmn.hu/wmn-life/46306-tizenegy-meg-egy-ok-amiert-imadom-a-ferfia...(külső hivatkozás) / van egy első része linkelve, ez a második a bugfix :D
Ha valami gon(olkodós)dba ütközöm, akkor kikapcsolódós írásokat olvasok, pl. a neten is lehet. Ma ezt:RE: Gúgltalanítsd magad
Beküldte topric -
Értékelés:
Ez meg a topikban linkelt oldal: https://maganelet.hu (link is external)(külső hivatkozás)
A linket nézegetve kíváncsi lennék mi szerint lettek összeválogatva az alternatívák. Linuxból ajánlják a Trisquel ? linuxot. Mitől biztonságosabb mint a többi többszáz? és stb.
RE:RE: Gúgltalanítsd magadítsd magad
Beküldte kimarite -
Értékelés:
https://hu.wikipedia.org/wiki/DuckDuckGo(külső hivatkozás)
Pontosan nem tudom, milyen forrásokból tartják fenn magukat ... .
De :-) kies(het)nek a maganelet.hu szabályai miatt a biztonságos cégek közül, hiszen a központjuk ugyanúgy Amerikában van:
'A cég központja Paoli-ban, az Egyesült Államokban található, és 20 alkalmazottja van.'
Talán kevered a Kali Linux-szal?
Jah, ha az oldal ajánlja, nekem minek? Nem ragadott meg minden részlet onnan.
Amúgy alább olvashatod, a Debian ugyenez, nekem az -is- van.
Nem titok, az alap Debian kezdettől fogva is military free, semmilyen nem szabad szoftver nem lehet telepítve rá.
Említik a GNU-t,
https://www.debian.org/releases/etch/arm/ch01s02.html.hu(külső hivatkozás)
és említik saját magukat is :-)
https://www.debian.org/releases/etch/arm/ch01s01.html.hu(külső hivatkozás)
A Debian egy önkéntesekből álló szervezet, mely szabad szoftvereket fejleszt és támogatja az FSF (Szabad Szoftver Alapítvány) céljait. A Debian projekt 1993-ban indult, mikor Ian Murdock szoftverfejlesztőket hívott egy teljes és egységes szoftver-terjesztés létrehozására, mely akkor a viszonylag új Linux kernelre épült. Egy pár elkötelezett önkéntesből a Free Software Foundation(külső hivatkozás) berkeiből, akik a GNU(külső hivatkozás) eszméjét követték évek alatt egy több, mint 1010 Debian Fejlesztő által alkotott szervezet lett.
A Debian szabad szoftver irányelvek - DFSG(külső hivatkozás) a Debian szabad szoftverekre vonatkozó tiszta és rövid nyilatkozata. A DFSG egy rendkívül erős hatású dokumentum a Szabad Szoftver Mozgalomban és alapja a nyílt forrású mozgalom által alkotott Open Source Definition(külső hivatkozás) dokumentumnak.
Valójában mindegyik 'Linux' GNU/Linux: (tényleg)
https://hu.wikipedia.org/wiki/GNU(külső hivatkozás) (kivéve a BSD, stb.)
A GNU projekt 1983(külső hivatkozás)-ban Richard M. Stallman(külső hivatkozás) vezetésével indult azzal a céllal, hogy teljes értékű, Unix(külső hivatkozás)-szerű, de szabad(külső hivatkozás) operációs rendszert fejlesszenek ki.
A GNU-t folyamatosan fejlesztik. Bár szinte minden része régóta teljes, a hivatalos rendszermagja(külső hivatkozás) (kernel), a GNU Hurd(külső hivatkozás) még mindig félkész és nem minden GNU összetevő működik vele. Emiatt általában egy külső magot, a Linux kernelt(külső hivatkozás) szokták használni helyette. Az ilyen rendszert általában egyszerűen Linux(külső hivatkozás)nak nevezik, egyesek szerint viszont pontosabb lenne a GNU/Linux(külső hivatkozás) elnevezés. Ezt a magot hivatalosan nem fogadta be a GNU projekt, de más külső szoftvereket igen, például a X.Org(külső hivatkozás) által kiadott X Window(külső hivatkozás) rendszert és a TeX(külső hivatkozás) betűszedő rendszert. Sok GNU programot más operációs rendszerekre is átírtak, például a Microsoft Windowsra(külső hivatkozás), a BSD(külső hivatkozás) különböző változataira, valamint a Solarisra(külső hivatkozás) és a Mac OS(külső hivatkozás)-re.
RE: Gúgltalanítsd magad
Beküldte csabrix -
Értékelés:
Nekem csak a gmailt kellene kiváltani, böngészni meg proxyn keresztül böngészek incognitó módban. (Megjegyzem olykor a yahoo-val jobb találatokat kapok, mint google-al.)
Szerk:
Facebookra, e-mailre meg van két külön böngésző, úgyhogy a sütik nyomozhatnak. Facebookra ha nem lépek be, egy hét után már visít meg spamel mindenféle üzenettel, hogy lépjek be.
Picit csalódott vagyok...
Beküldte Kabika -
Értékelés:
Azt hittem, hogy lesz valami alternatíva is, nem csak a szokásos "Google is evil" dolog...
Pedig hasznos lenne egy európai székhelyű, a Google szolgáltatásainál csak picit gyengébb szolgáltatás, lehetőleg komplett suite-ban. De eddig nem találtam. Esetleg az ONLYOFFICE(külső hivatkozás) Lettországból.
Re: Nem hiszem, hogy egyénekre megy a magánéleti kutakodás...
Beküldte csabrix -
Értékelés:
De igen, nagyon is arra. Komplett személyiségprofilozás megy.
Nálam az tette be a kaput, mikor kiírta az irányítószámot, ahonnan a böngészést indítottam. Miért érdekli ez? (költői kérdés)
Az androidokat pedig egyenesen spyware rendszereknek tartom.