world wide web

kami911 képe

A Világháló közkinccsé válása – A Web megszületésének napja

1993. április 30-án a CERN történelmi jelentőségű lépést tett: Tim Berners-Lee kezdeményezésére a Világháló (World Wide Web) forráskódját közkinccsé tette. Ez a döntés nem csupán technikai mérföldkő volt, hanem a digitális információ szabad áramlásának szimbolikus és gyakorlati alapja. Sokan ezt a pillanatot tekintik a Web valódi születésének. A World Wide Web (röviden: WWW vagy egyszerűen csak "a Web") koncepcióját Tim Berners-Lee brit informatikus dolgozta ki 1989-ben a CERN (Európai Nukleáris Kutatási Szervezet) keretein belül.

kami911 képe

A Világháló születése: az első javaslattól az első működő rendszerig

Hogyan indult el az internet történetének egyik legnagyobb forradalma? Tim Berners-Lee neve összeforrt a Világháló (World Wide Web) létrejöttével, amely ma már az információmegosztás és a kommunikáció egyik legmeghatározóbb eszköze. Az út azonban hosszú volt az első ötlettől a tényleges működő rendszerig. 1989.

kami911 képe

Az első webböngésző bemutatása

A program, amely elindította az internet forradalmát: 1991. február 26-án Tim Berners-Lee, a World Wide Web megalkotója bemutatta a világ első webböngészőjét, amely a WorldWideWeb nevet kapta. Ez a szoftver nemcsak egy böngésző volt, hanem egyben az első WYSIWYG (What You See Is What You Get – „Amit látsz, azt kapod”) HTML-szerkesztő is, amely lehetővé tette a felhasználók számára, hogy vizuálisan hozzanak létre és szerkesszenek weboldalakat.

kami911 képe

A világháló elkészült karácsonyra

Tim Berners-Lee, a brit tudós, aki az Európai Nukleáris Kutatási Szervezetnél (CERN) dolgozott, munkatársával, Robert Cailliau-val együtt 1990 karácsonya környékén működtette az első webkiszolgálót, az info.cern.ch-t, valamint az első webböngészőt és szerkesztőt, a WorldWideWeb-et. A rendszer állítólag már képes volt kommunikálni az interneten keresztül ezen a napon.

Feliratkozás RSS - world wide web csatornájára