A Git, a modern szoftverfejlesztés egyik alappillére, április 7-én ünnepelte 20. születésnapját. Amiről mi is megemlékeztünk. De ha nem láttátok a videót, érdemes azt is megnézni…
„Nem volt ez nagy dolog…”
Torvalds később így nyilatkozott erről:
„A Git sosem volt nagy dolog számomra. Ez csak egy ‘ezt meg kell csinálnom, hogy a kernelen tudjak dolgozni’ típusú projekt volt.”
A Git, a modern szoftverfejlesztés egyik alappillére, április 7-én ünnepelte 20. születésnapját. A verziókezelő rendszer, amelyet Linus Torvalds tíz nap alatt írt meg, ma már nélkülözhetetlen része a nyílt forráskódú és ipari fejlesztéseknek egyaránt. Nézzük meg, hogyan született, és miben rejlik a valódi ereje!
A Git projekt új karbantartási kiadásokat jelentetett meg(külső hivatkozás). Az egyik legfontosabb újdonság a felújított név-hash függvény (name-hash function), amely hatékonyabb delta tömörítést biztosít azáltal, hogy intelligensebben csoportosítja a hasonló objektumokat. Ez különösen akkor hasznos, ha egy nagy fájl apró módosításokon megy keresztül, mivel ilyenkor Git hatékonyabban képes a korábbi verziókra hivatkozva tárolni az új változatokat.
A fájljaid különböző verzióit tartalmazó könyvtárhalmazodat már nem bírod átlátni? Állandóan felülírjátok egymás munkáit a kollégákkal? Szeretnéd tudni ki, mikor, mit és miért módosított az éles oldalon? Akkor neked egy verziókezelő rendszer kell. Azok közül is az egyik legjobb a Git.