2004. április 29-én világméretű vírusjárvány tört ki, amikor a Sasser féreg szabadon elindult a Windows XP és Windows 2000 rendszerekben. Ez a féreg több mint egymillió számítógépet fertőzött meg világszerte, és bár nem tartalmazott szándékos pusztító kódot, számos problémát okozott. A fertőzött gépek folyamatosan lelassultak, összeomlottak, újraindultak, és jelentős hálózati forgalmat is generáltak.
2005. február 23-án bejelentették az első mobiltelefon-vírus, a Cabir felfedezését. Ez az új típusú fenyegetés rávilágított arra, hogy az egyre népszerűbb mobilkészülékek sem mentesek a kiberbiztonsági veszélyektől. A Cabir egy féreg (worm) típusú vírus, amely a Symbian operációs rendszert futtató telefonokat támadta meg. Amikor egy fertőzött eszköz bekapcsolt állapotba került, megjelent rajta a „Caribe” felirat.
1988. november 2-án Robert Morris, a Cornell Egyetem hallgatója elindított egy önreprodukáló számítógépes férget egy kutatási projekt részeként, amely az internet korai méretének felmérésére irányult. A cél az volt, hogy megszámolja azokat a számítógépeket, amelyek kapcsolatot létesítettek a féreg betöltésekor. Azonban egy programozási hiba miatt a „Morris-féreg(külső hivatkozás)” elkezdett ismételten megfertőzni gépeket, ami hálózati forgalmi dugókat okozott és a rendszerek összeomlásához vezetett.