2.1

kami911 képe

Jelentős frissítéssel érkezett a CoolerControl 2.1 – támogatja a Zero RPM funkciót és az AMD RDNA 3/4 GPU-kat is

A népszerű nyílt forráskódú hűtésvezérlő alkalmazás új kiadása számos fontos újítással és javítással bővült, amely a Linux-felhasználók számára kínál kényelmes és fejlett eszközöket a rendszer hőmérsékleti szabályozásához. Megérkezett a CoolerControl 2.1, amely a Linux rendszeren futó CPU-k, GPU-k, RGB világítás és egyéb hűtési eszközök átfogó vezérlését biztosító alkalmazás legújabb, kiemelkedő frissítése.

kami911 képe

Kísérleti Wayland session és stílusbeli fejlesztések

Az LXQt fejlesztői számos jelentős újítást mutattak be az LXQt 2.1-es verziójával kapcsolatban, amely idén várható. Ezek közé tartozik a régóta várt Wayland session, valamint különféle stílusbeli fejlesztések, amelyek a felhasználói élmény javítását célozzák.

kami911 képe

Jogi ketrecbe zárta a HDMI Fórum a nyílt megoldásokat

A színfalak mögött ismét összecsapott a zárt, tulajdonosi világ a nyílt forráskódú megoldásokkal. A cikk rávilágít arra, hogy a HDMI Fórum döntése, miszerint zárttá tette a HDMI specifikációt, jelentős akadályt gördít az open-source GPU illesztőprogramok fejlesztése elé. Ez a zárt specifikáció ellehetetleníti az open-source megoldásokban a fejlett HDMI 2.1+ funkciók támogatását, integrálását. Ennek következtében az open-source fejlesztők számára nem áll rendelkezésre megfelelő információ, vagy jogilag kerülnek blokkolásra a HDMI funkciók implementálásához, ami veszélyezteti azok elérhetőségét az open-source környezetben. Az AMD és az X.Org Alapítvány erőfeszítései sem hoztak eredményt, így az open-source rendszerekben a DisplayPort válik a preferált megoldássá.

kami911 képe

HDR hegyek a DXVK 2.1-es verziójában

A DXVK 2.1-es verziója megjelent, amely új fejlesztésekkel és újdonságokkal bővült. Az egyik legfontosabb újdonság az HDR támogatás, amely a rendszeren HDR10 színtérrel rendelkező játékok esetén engedélyezhető

kami911 képe

Itt a Pinta 2.1

A Pinta nevű nyílt forrású rajzolóprogram új, 2.1-es verziója megjelent. A Pinta célja, hogy egyszerű és hatékony módon biztosítsa a felhasználók számára a képek rajzolását és szerkesztését Linux, Mac, Windows és *BSD rendszereken. A Linux felhasználók számára hamarosan elérhetők lesznek a frissített Flatpak és Snap csomagok. Az új verzióban többek között szimbolikus SVG ikonokat adtak hozzá, amelyek jobban használhatóak sötét témájú és magas felbontású képernyőkön. Hozzáadtak egy "Áttetszőségi módot" a Gradiens eszközhöz, és javították a képzoomoláskor és kis képeknél használható kijelölés mozgató kezelőkszervek és alakzatvezérlők használati kényelmét. Továbbá, a Fájl -> Új Képernyőkép parancs most az XDG képernyőkép megoldást használja, ha elérhető, ami Wayland rendszereken javítja a képernyőkép készítés problémáit.

Feliratkozás RSS - 2.1 csatornájára