1977. április 16-án, a West Coast Computer Faire második napján egyszerre két ikonikus személyi számítógép (personal computer) debütált: az Apple II és a Commodore PET 2001. E nap nemcsak két új technológiai termék megjelenését jelentette, hanem két, gyökeresen eltérő üzleti filozófia összecsapását is. A Commodore PET 2001 az elérhetőbb árú, egyszerűbb kialakítású gépet képviselte.
1977. április 15-én San Franciscóban nyitotta meg kapuit az első West Coast Computer Faire, amely három napon át várta a látogatókat, összesen 12 750 érdeklődőt vonzva. A rendezvény egyik legnagyobb szenzációja az Apple II számítógép bemutatása volt, amely technikai szempontból is kiemelkedett a kor eszközei közül: 16 kilobájt memóriával, beépített billentyűzettel, BASIC nyelvvel (BASIC programming language), nyolc bővítőhellyel és nagy felbontású színes grafikai megjelenítéssel rendelkezett.
1977. március 4-én az első Cray-1 szuperszámítógépet kiszállították a Los Alamos Nemzeti Laboratóriumba (Los Alamos National Laboratory) Új-Mexikóba. Ez a forradalmi számítógép, amely tizenkilencmillió dollárba került, elsődlegesen fejlett fegyverrendszerek tervezésére szolgált. A Cray-1 egy henger alakú torony volt, amely hét láb (kb. 2,1 méter) magas, kilenc láb (kb. 2,7 méter) átmérőjű, és kb. 5,5 tonnát nyomott.
Az Enterprise és az űrkutatás egyik legfontosabb tesztje: 1977. február 18-án a NASA végrehajtotta az első űrrepülőgép-tesztet (Space Shuttle test flight), ám ez a repülés még nem a világűrbe vezetett. Az első űrrepülőgép-orbiter, az Enterprise, egy Boeing 747-es tetejére rögzítve hajtotta végre szűzrepülését „rögzített üzemmódban” (captive mode), vagyis az űrsikló ekkor még nem vált le a hordozórepülőgépről.
1977. február 2-án bemutatták a TRS-80 számítógép prototípusát Charles Tandynek, a Tandy Corporation vezérigazgatójának, aki a Radio Shack bolthálózat tulajdonosa volt. A bemutató sikeresnek bizonyult, és a vállalat megkezdte a számítógép gyártását. Az olcsónak számító TRS-80 augusztusban került piacra, és jelentős szerepet játszott a személyi számítógépek elterjedésében az otthonokban.
1996. november 26-án született meg az MP3 formátum amerikai szabadalma, amely forradalmasította a zeneipart. A Fraunhofer Intézet által fejlesztett technológia új korszakot nyitott a digitális zene világában, lehetővé téve a kiváló minőségű zene tömörített formában történő tárolását.